Massa za Raikkonena?

Umowa Raikkonena z Ferrari oznacza, że zespół Lotus musi znaleźć nowego kierowcę. Od dłuższego czasu mówiło się, że na ekipa z Enstone rozważa zatrudnienie Nico Hulkenberga, co potwierdził wczoraj Eric Boullier w rozmowie z RMC Sport. Francuz dodał również, że na liście potencjalnych zastępców Raikkonena znalazł się Felipe Massa.

“Felipe Massa jest również dostępny, więc automatycznie znalazł się na liście. To są kierowcy [Hulkenberg, Massa], których menadżerowie zwrócili się do nas.”

Jednocześnie Eric Boullier, odpowiadając na pytanie dotyczące przywództwa w zespole w kolejnym sezonie, pośrednio potwierdził, że fotel Grosjeana jest niezagrożony. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że francuski kierowca spędzi z Lotusem swój trzecie sezon po powrocie.

“To może być przewaga, ponieważ to szansa dla niego sprawdzić się po dwóch latach dorastania w towarzystwie mistrza świata. Będzie miał możliwość zjednania sobie zespołu i udowodnienia na torze, że może być liderem. Oczywiście końcówka sezonu musi być dobra.”

Lotus znalazł się w dość komfortowym położeniu, bo jest najlepszym z zespołów, który dysponuje wolnym fotelem. To mocny argument w negocjacjach, szczególnie, że do posady aspiruje dwóch utalentowanych kierowców. Obu trzeba będzie za usługi zapłacić, ale biorąc pod uwagę niepewną sytuację finansową zespołu, sztuką będzie zapłacić jak najmniej.