Potwierdzenie powrotu Raikkonena do Ferrari to kwestia godzin

Dokładnie dziś mija siedem lat, od kiedy zespół Ferrari ogłosił zatrudnienie Kimiego Raikkonena. Przypominam ten fakt nie bez powodu, bo pojawia się coraz więcej sygnałów, sugerujących, że 10 września ponownie będzie ważną datą w historii włoskiego zespołu.

O możliwości powrotu Raikkonena do Ferrari pisałem już kilka tygodni temu. W tym czasie pojawiło się wiele publikacji wskazujących, że umowa została podpisana. W ciągu ostatnich dwóch dni informację potwierdziły kolejno stacje Sky Sports, RTL i BBC. Dzisiejszy Bild utrzymuje, że podpisy na kontrakcie zostały złożone wczoraj, tuż przed północą. Oficjalne potwierdzenie wydaje się jedynie kwestią czasu, a wspomniana wcześniej magia liczb pozwala sądzić, że stanie się to jeszcze dzisiaj.

Choć było wiele spekulacji dotyczących niezadowolenia Fernando Alonso z postawy włoskiego zespołu, to nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Fin zastąpi Felipe Massę. Taki scenariusz z pewnością, ponownie wywoła dużą aktywność na rynku kierowców. Było, jest i jeszcze przez jakiś czas będzie gorąco, a kolejne nazwiska będą pojawiały się w nagłówkach gazet.