Red Bull już zdecydował, Ricciardo będzie partnerem Vettela

Szefowie zespołu Red Bull planowali wykorzystać wakacyjną przerwę, aby ostatecznie rozstrzygnąć, kto w przyszłym sezonie będzie partnerem Sebastiana Vettela. Wiemy, że zdania w tej sprawie były podzielone, bo kiedy część opowiadała się za Raikkonenem, ta druga połowa chciała za wszelką cenę dowieść sensu istnienia zespołu satelickiego, którego zadaniem było wychowywanie przyszłych mistrzów świata.

Jak informuje niemiecki Sport Bild wygrała druga opcja, której największym zwolennikiem był właściciel zespołu Dietrich Mateschitz. Wygląda na to, że w przyszłym sezonie liczna Australijczyków w Red Bullu nadal będzie się zgadzać, bo miejsce zwolnione przez Marka Webbera zajmie Daniel Ricciardo.

Decyzja oficjalnie ma zostać ogłoszona podczas zbliżającego się weekendu wyścigowego. Choć Bild, jako źródło informacji nie cieszy się dużą wiarygodnością, to historia pokazuje, że w przypadku F1 liczba trafień jest wyjątkowo duża. W mojej ocenie tak jest również i tym razem, i nie można wykluczać, żę Ricciardo przymierzył już fotel w przyszłorocznym bolidzie, budowanym według projektu Adriana Neweya.