Raikkonen sprawdził bolid serii GP3 a torze w Barcelonie

Kimi Raikkonen zaskoczył dziś wszystkich pojawiając się na torze Circuit de Catalunya, podczas testów zorganizowanych przez serię GP3. Fin, który w swojej karierze pomiął ten szczebel rywalizacji, przejechał 58 okrążeń, a jego najlepszy czas 1:34.780, zestawiony z tegorocznymi wynikami innych kierowców rywalizujących na co dzień w serii, dałby mu trzecią lokatę. Dlaczego Raikkonen zdecydował się w czasie wakacji usiąść za kółkiem auta z niższej serii?

“Chciałem wykonać test GP3/13, bo mój kolega Afa Heikkinen ma zespół rywalizujący w tej serii i mocno śledzę ich rozwój oraz wyniki od początku sezonu.”

“Byłem ciekawy jak ten samochód się prowadzi i było całkiem zabawnie, Pojawiło się kilka problemów z jego zachowanie, ale byliśmy w stanie rozwiązać większość z nich.”

“GP3/13 jest bardzo dobrym narzędziem dla młodych kierowców, szczególnie jeśli muszą nauczyć się zarządzania oponami, jak teraz to musimy robić w F1.”

Dyrektor techniczny serii GP3 nie krył zadowolenia z faktu, że miał do dyspozycji tak doświadczonego kierowcę.

“Byliśmy niezwykle zadowolenia mając okazję popracować dziś z Kimim”.

“Jego doświadczenie i informacja zwrotna były nieocenione i dały nam możliwość lepszego zrozumienia do powinno zostać zrobione, aby nasz samochód był lepszym narzędziem do wyprzedzania w przyszłym sezonie.”

“Potwierdził nasze przypuszczenia i razem zaczęliśmy pracę w dwóch kierunkach rozwojowych, na których skupimy się w czasie testów pod koniec sezonu. Chcieliśmy podziękować Kimiemu za dzisiejszy test i zespołowi Koiranen GP za pomoc w jego organizacji.”