Sauber otrzymał pierwszy czek od rosyjskich partnerów

Jeszcze dzisiejszego poranka sytuacja zespołu Sauber wydawała się dramatyczna. Bild rozszerzył swój niedzielny raport podając, że zarząd NIAT zagłosował przeciw projektowi wsparcia szwajcarskiego zespołu.

Informacje, które poszły w świat tak zaniepokoiły szefostwo zespołu Sauber, że mimo przerwy wakacyjnej wydane zostało specjalne oświadczenie, którego fragmenty publikuje serwis Auto Motor und Sport. Wynika z niego, że ekipa otrzymała pierwszą transzę pieniędzy od rosyjskich sponsorów. Doniesienia pokrywają się ze słowami, które w zeszłym tygodniu wypowiedziała Monisha Kaltenborn w wywiadzie dla serwisu ESPN. W oświadczeniu znajduje się również wzmianka, że NIAT od samego początku podmiotem zaangażowanym technologicznie, a nie finansowo.

Kolejnym krokiem, potwierdzającym nawiązanie trwałej współpracy, ma być ogłoszenie programu przygotowań Sergieja Sirotkina do objęcia posady etatowego kierowcy w sezonie 2014. Oficjalnego oświadczenia w tej sprawie możemy się spodziewać w przyszłym tygodniu. Bardzo prawdopodobne jest również, że bolid zespołu Sauber już podczas wyścigu na torze Spa, będzie nieco różnił się malowaniem od tego, co widzieliśmy w poprzednich wyścigach sezonu.