Horner: Dlaczego miałbym rozmawiać o Sainzie Juniorze…

Christian Horner w rozmowie z niemieckim serwisem Sport Bild zasugerował, że piątkowe spotkanie z menadżerem Fernando Alonso, które miało miejsce na torze Hungaroring, dotyczyło hiszpańskiego kierowcy. Ponieważ Luis Garcia Abad opiekuje się również Carlosem Sainzem Jr, niedługo po ujawnieniu informacji o rozmowie, pojawiło się wiele komentarzy wskazujących, że przedmiotem dyskusji była kariera osiemnastolatka. Opublikowane dzisiaj słowa szefa zespołu Red Bull całkowicie temu zaprzeczają.

“To nie ma sensu. Dlaczego miałbym rozmawiać Sainzie Juniorzer, skoro od dłuższego czasu jest członkiem młodzieżowego zespołu Red Bulla?”

W spotkaniu uczestniczył również doradca zespołu Red Bull Helmut Marko, który w rozmowie z niemiecką telewizją Sky dość przekornie wypowiedział się o tematyce spotkania.

“Nie pamiętam czy spotkanie dotyczyło Red Bulla czy hiszpańskiego czerwonego wina.”

Trudno powiedzieć ile prawdy jest w słowach przedstawicieli ekipy z Milton Keynes, bo nie można wykluczyć, że pojawiające się wypowiedzi mają jedynie na celu osłabienie włoskiego zespołu. Duża aktywność di Montezemolo w ostatnich dniach wskazuje, że w Maranello sielanki nie ma i to jest niezwykle dobry moment, aby dolać nieco oliwy do ognia.