Sport Bild: Raikkonen uzgodnił warunki współpracy z Ferrari

Sport Bild, powołując się na źródła zbliżone do Kimiego Raikkonena, donosi, że kierowca doszedł do porozumienia z zespołem Ferrari w sprawie przyszłorocznej współpracy. Oferta złożona fińskiemu kierowcy, w czasie weekendu wyścigowego na Węgrzech, jest szacowana na około 15 milionów dolarów za sezon oraz dodatkowo ma zapewnić wsparcie dla drużyn hokejowej oraz motocrossowej, prowadzonych przez Raikkonena.

Informacje niemieckiego serwisu pozostają w całkowitej sprzeczności z wczorajszym oświadczeniem zespołu z Maranello, w którym mogliśmy przeczytać, że Ferrari nie jest zainteresowane sytuacją na rynku kierowców. Włosi aktualnie mają mieć dużo większe zmartwienie, a jest nim tunel aerodynamiczny w Maranello, który nadal nie dostarcza wiarygodnych informacji. Trzydniowa sesja testowa na torze Magny-Cours, z wykorzystaniem dwuletniego bolidu, miała przynieść materiał do dalszej analizy.

Z dnia na dzień sytuacja na rynku kierowców rysuje się coraz ciekawiej. Jak wyliczył Anthony Rowlinson pracujący dla magazyny F1 Racing aż dziesięciu kierowców może zmienić fotele przez zbliżającym się sezonem. Raikkonen nadal trzyma klucze do rynku transferowego i znalazł się w idealnym położeniu mogąc wybrać jeden z trzech bolidów, należących do zespołów będących w ścisłej czołówce. Warto jednak pamiętać, że przyszłoroczna rewolucja sprzyja zespołom o ustabilizowanej sytuacji finansowej. Lotus w zestawieniu z Red Bullem i Ferrari nadal jest wielką niewiadomą, dlatego mimo sezony ogórkowego możliwość powrotu Fina do Ferrari nie należy traktować jedynie w kategorii plotki.