Ross Brawn: Mamy jeszcze kilka nowych rzeczy do wprowadzenia

Ross Brawn podsumowując pierwszą część sezonu wyraźnie dał do zrozumienia, że prace rozwojowe nad tegorocznym bolidem Mercedesa nadal będą prowadzone. Zespół ma z zanadrzu jeszcze kilka znaczących poprawek, które na tle tego, co zwykle w drugiej części sezonu jest wprowadzane, powinny przełożyć się na jeszcze lepsze wyniki na torze.

“Mamy jeszcze kilka nowych rzeczy do wprowadzenia w ciągu następnych wyścigów i one mogą dać nam dodatkowy rozpęd, który pozwoli przejść przed drugą część roku. Mamy dużo wyścigów wymagających przemieszczania się samolotem, gdzie będziemy z dala od bazy i jest tendencja, aby nie prowadzić zbyt wielu prac rozwojowych w drugiej części sezonu, szczególnie, że każdy myśli już o tym co przyniesie kolejny rok. Myślę, że nikt nie przywiezie dużych innowacji. Więc jesteśmy w dobrym położeniu.”

“Naszym głównym celem jest utrzymać formę i jednocześnie sprostać wymaganiom następnego sezonu. Zrównoważenie tych dwóch rzeczy będzie trudne. Zespół jest w dobrej kondycji w tym momencie i wiem, że [nowe] rzeczy pojawiają się na froncie technicznym. Nasza skuteczność była na dobrym poziomie jeśli chodzi o wprowadzanie innowacji w tym roku; rzeczy które przywoziliśmy na tor w większości przypadków działały.”

Mercedes, w przeciwieństwie do Red Bulla czy Ferrari, rozpoczyna letnią przerwę będąc na fali wznoszącej. Rozwiązanie problemów związanych z degradacją opon było kluczowym momentem, który postawił niemiecki zespół w pozycji pozwalającej coraz poważnie myśleć, nie tylko o pojedynczych zwycięstwach, ale również o końcowym sukcesie.