Bild: Ferrari złożyło ofertę Raikkonenowi

Niemiecki Bild nie zwalnia tempa i po publikacji informacji o spotkaniu menadżera Fernando Alonso z Christanem Hornerem serwuje kolejną bombę. Według informacji, do których dotarli dziennikarze gazety, w czwartek zespół Ferrari skontaktował się z Kimi Raikkonenem i złożył mu propozycję współpracy. Kontrakt ma opiewać na sumę wyższą niż 15 milionów dolarów, zaoferowaną przez Red Bulla, oraz ma uwzględniać wsparcie dla zespołów hokejowego oraz motocrossowego prowadzonych przez Fina.

Pachnie tanią sensacją, ale nie można wykluczać, że Ferrari szuka zastępstwa dla Felipe Massy, a jednocześnie zabezpiecza się na wypadek utraty obecnego lidera zespołu. Karun Chandhok wspomniał na Twitterze, że o rozmowach Ferrari z Raikkonenen mówiło się już od kilku tygodni. To może sugerować, że za medialną rozgrywką pomiędzy Lotusem a Red Bullem istnieje jeszcze jeden wątek.

Alonso ma kontrakt do 2016 roku, ale nie wyobrażam sobie, aby włoski zespół próbował go zatrzymywać na siłę, jeśli wyniki oraz atmosfera nie ulegną poprawie. Joe Saward nie bez powodu przypomniał wczoraj historię rozstania Prosta z Ferrari z 1991 roku. Wystarczył jeden komentarz, że bolid Ferrari prowadzi się gorzej niż ciężarówka, aby wszelkie zapisy w kontrakcie przestały mieć jakiekolwiek znaczenie.

Warto pamiętać, że Lotus nadal nie podpisał umowy z nowym inwestorem, firmą Infinity Racing. To właśnie środki pochodzące z sprzedaży 35% udziałów mają być gwarancją wysokiej formy zespołu w kolejnych latach. Ferrari jest obecnie poniżej swojej normalnej dyspozycji, ale w przyszłym sezonie może się wiele zmienić. Z pewnością Raikkonen wiążąc się z Ferrari czy z Red Bullem nie będzie musiał martwić się o terminowe wypłacanie pensji. Choć wiele osób twierdzi, że Fin nie wejdzie ponownie do tej samej rzeki, to nie można takiego rozwiązania wykluczyć. Raikkonen zdaje się być człowiekiem myślącym niezwykle racjonalnie, dla którego przeszłość nie ma wielkiego znaczenia. Ferrari może dać Finowi to, co Lotus na chwilę obecną jest w stanie jedynie obiecać.