Tost: Vergne zostanie w Toro Rosso

Podczas, gdy Daniel Ricciardo został jednym z dwójki kandydatów do objęcia fotela wyścigowego w Red Bullu, przyszłość drugiego z kierowców Toro Rosso stanęła pod dużym znakiem zapytania. Po testach na Silverstone pojawiły się komentarze, że bliźniacza stajnia Red Bulla może rozpocząć nowy sezon z dwójką młodych kierowców. Franz Tost jest przekonany, że niezależnie od innych rozstrzygnięć Vergne pozostanie w zespole na kolejny sezon.

“Jestem przekonany, że Jean-Eric Vergne będzie jeździł w przyszłym roku dla Toro Rosso. Nie możemy zapominać, że Jean-Eric późno rozpoczął swoją przygodę z F1 i to jest powód, dla którego Red Bull Racing myśli o Danielu Ricciardo, to jest kwestia doświadczenia.”

“[Ricciardo] pokazał bardzo dobrą dyspozycję w pierwszej połowie sezonu, ale Jean-Eric jest blisko i to nie oznacza, że Jean-Eric jest poza zespołem. On zostanie, jak mi wiadomo, na kolejny sezon w zespole Toro Rosso.”

Jak wspominałem kilka tygodni temu, los młodych kierowców, aspirujących do objęcia fotela w zespole Toro Rosso, jest w dużej mierze uzależniony od decyzji Kimiego Raikkonena. Jeśli Fin pozostanie w Lotusie, miejsce Webbera z całą pewności zajmie Ricciardo. Taki scenariusz spowoduje, że walka o posadę w Toro Rosso rozstrzygnie się pomiędzy da Costą i Saintzem. Tost bardzo pozytywnie ocenia ich udział w testach i jest przekonany, że ich kandydatura będzie rozpatrywana w pierwszej kolejności.

“Młodzi kierowcy Red Bulla byli zaskakująco szybcy.”

“Mają ogromne umiejętności i wielką przyszłość. Nie ma jeszcze decyzji. ale nie możemy zapominać, że Dietrich Mateschitz i Red Bull kupili Minadri, aby dać młodym kierowcom, z programu Red Bulla szansę dołączenia do F1 i Toro Rosso jest zespołe, który ma ich do tego przygotować.”

“Wspólnie z Red Bullem przedyskutujemy, czy sięgniemy po młodego kierowcę Red Bulla. Jeśli to nie będzie wchodziło w grę poszukamy na zewnątrz, ale w chwili obecnej mamy kilku zdolnych kierowców, wychowanków Red Bulla.”