Ross Brawn opuści zajmowane stanowisko w ciągu sześciu miesięcy

Ross Brawn, po raz pierwszy od momentu ogłoszenia przez Mercedesa nawiązania współpracy z Paddym Lowe przyznał, że zamierza opuścić zajmowane stanowisko. W wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie Die Welt, szef zespołu z Brackley przewiduje, że zmiany możemy się spodziewać w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. W praktyce oznacza to, że Mercedes rozpocznie sezon 2014 pod kierownictwem Lowe.

“Ludzie tego kalibru [jak Lowe] nie są łatwi do zdobycia. Więc było jasne, że powinniśmy sprowadzić Paddyego do nas. Jednak plan był nieco bardziej nastawiony na przyszłość. Pomysł był taki, że moja rola w zespole zmieni się z czasem, a Paddy przejmie większą odpowiedzialność.”

“To powinien być postępujący proces, że tak się wyrażę. Jednak on przybył wcześniej i musieliśmy zrewidować nasze plany. Paddy pomaga jak może. Znamy się od ponad 20 lat. Możemy porozmawiać o wszystkim.”

“W tej chwili ja biorę odpowiedzialność, a Paddy pracuje dla mnie, ale w pewnym momencie to się zmieni. Będę pracował z Paddym sześć miesięcy, a może nieco dłużej. Kiedy nadejdzie czas zmiany, to będzie łagodne przekazanie.”

“W tej chwili nie wiem, kiedy to nastąpi. Z niecierpliwością czekam na nowy sezon. 2014 będzie niezwykle ekscytującym rokiem, nowe technologie odegrają ogromną rolę. Mercedes będzie w obiecującym położeniu. To będzie wspaniała zabawa!”

Brawn nawet po ustąpieniu z zajmowanego stanowiska chce pozostać w Brackley, pomimo, że jego przyszła rola w zespole nie jest jeszcze jasno określona.

“Nie wiem, jaką rolę będę odgrywał w zespole w dłuższej perspektywie. Jest wiele opcji. Lubię ten zespół i ludzi, którzy tu pracują.”