GP Węgier będzie ostatnim wyścigiem Nico Hulkenberga w tym sezonie?

Po GP Niemiec pojawiła się informacja, że Nico Hulkenberg zerwał kontrakt z zespołem Petera Saubera. Kierowca zdecydował się skorzystać z odpowiedniego zapisu w umowie, pozwalającego na jej rozwiązanie w przypadku braku wypłaty wynagrodzenia. Mimo tego, kierowca zadeklarował, że dokończy sezon w barwach zespołu z Hinwil.

Z informacji, które od wczoraj docierają z Węgier wynika, że wyścig na torze Hungaroring, będzie ostatnim występem Hulkenberga w tym sezonie. Sauber prawdopodobnie zdecydował się wykorzystać zwolniony przez niemieckiego kierowcę fotel dla ratowania finansów zespołu. Pierwszym i jak na razie jedynym nazwiskiem, pojawiającym się w kontekście objęcia pozycji etatowego kierowcy jest Robin Frijns.

Wytypuj zwycięzcę na Hungaroringu – 200 PLN w Sportingbet bez ryzyka!

W doniesieniach pojawia się jednak pewna niespójność. Frijns ze względu na brak wsparcia finansowego, mimo doskonałych wyników na torze, nie utrzymał miejsca w zespole GP2. W tej sytuacji trudno wyobrazić sobie, aby stać go było na wykupienie fotela w zespole Saubera. Jeśli młody Holender rzeczywiście zasiądzie za kółkiem C32, to raczej na krótki okres i głownie z uwagi na fakt, że pełni rolę kierowcy rezerwowego. Czas zyskany w ten sposób pozwoli ekipie z Hinwil na znalezienie lepszej opcji finansowej.