McLaren przesuwa uwagę na przyszłoroczny bolid

McLaren nie zabrał na Silverstone żadnego z etatowych kierowców, co było pewnym zaskoczeniem. Wczorajsza wypowiedź Olivera Turvey’a sugeruje, że stało się tak głównie z uwagi na fakt, że ekipa z Woking skupia się już na pracach nad przyszłorocznym bolidem.

“To była mieszanka. Pracowaliśmy nad rzeczami, których użyjemy w obecnym samochodzie, w dalszej części sezonu, ale również nad rozwiązaniami dla sezonu 2014, aby lepiej je zrozumieć i się czegoś nauczyć. Próbowaliśmy wielu różnych elementów aerodynamicznych i mechanicznych, więc rozpoczęliśmy poranek pracując nad aerodynamiką i sprawdziliśmy różne konfiguracje. Popołudnie poświęcone zostało sprawom mechanicznym, więc w mojej ocenie zrobiliśmy cały program. Wykonaliśmy wiele zmian ustawień, więc to był pracowity dzień i czuję się jakbym spędził w samochodzie cały dzień.”

W tym kontekście wykorzystanie kierowców pracujących na co dzień w symulatorze jest jak najbardziej zrozumiałe. To oni spędzili McLaren, jak nikt inny zna słabe strony swojej tegorocznej konstrukcji i próba ich eliminowania na tym etapie rywalizacji wydaje się być ryzykowna, szczególnie, że w perspektywie jest sezon wymagający całkiem nowego podejścia.