Caterham testuje z myślą o sezonie 2014

Zespół Caterham już pierwszego dnia testów dla młodych kierowców postanowił sprawdzić rozwiązania przygotowywane z myślą o nadchodzącym sezonie. Alexander Rossi w rozmowie z serwisem Autosport zdradził, że większość czasu poświęcona została nowemu systemowi, którego zadaniem jest lepsze zbalansowanie samochodu. Innymi słowy, jedna z najmłodszych ekip w stawce opracowała własną wersję pasywnego, hydraulicznego systemu stabilizacji zawieszenia, w skrócie nazywanego FRIC.

“Jeździliśmy z nowym mechanicznym systemem balansującym podsterowność i nadsterowność pomiędzy szybkimi i wolnymi zakrętami. To coś, czego nigdy wcześniej nie używaliśmy., to był pierwszy raz. Wiemy, co to daje i jutro będzie kolejna szansa, aby go sprawdzić. ”

“Zasady zmienią się tak mocno, że każdy pomysł, który można sprawdzić w obecnym samochodzie będzie oznaczał zysk, więc skupiamy się na mechanicznej stronie, dużo pracując i próbując rzeczy z myślą o kolejnym roku. To oznacza, że rozpoczynając nowy rok, nie będziemy mieli w samochodzie rozwiązań, które nie przejechały wcześniej ani kilometra; robimy to teraz.”