Symonds odchodzi z zespołu Marussia i zasila szeregi Williamsa

Konsultant techniczny zespołu Marussia Pat Symonds opuścił zajmowane stanowisko i objął posadę głównego oficera technicznego w Williamsie. Jednocześnie ekipa z Grove poinformowała o odejściu dyrektora technicznego zespołu Mike’a Coughlana ze skutkiem natychmiastowym. Informacja została podana do publicznej wiadomości wkrótce po ogłoszeniu przez Marussie nawiązania współpracy z Ferrari, w kwestii dostawy jednostek napędowych.

Symonds związał się z zespołem Marussia w 2011 roku i w tym czasie ekipa mocno przyspieszyła. O zasługach byłego projektanta Renault, bardzo pozytywnie wypowiedział się John Booth.

“Dla zespołu Marussia każdy nowy sezon był znacznym krokiem jeśli chodzi o nasz wzrost i rozwój na kazdym poziomie operacji. To, co osiągnęliśmy było szczególnie widoczne na starcie sezonu 2013, kiedy zaprezentowaliśmy naszą formę i jak bardzo dojrzeliśmy z technicznego punktu widzenia.”

“Mamy bardzo utalentowanych projektantów i inżynierów, którzy osiągnęli wspaniałe rzeczy w czasieostatnich kilku sezonów, i którzy są podekscytowani możliwością utrzymania pozytywnej trajektorii, zasilonej dodatkowo przez współpracę z Ferrari.”

Symonds z kolei pochwalił swój, były już, zespół, a jednocześnie dodał, że zaszczytem będzie przywrócić zespół Williamsa na pozycję, która mu się należy.

“Teraz [zespół] ma właściwych ludzi oraz zasoby, aby osiągnąć wielkie rzeczy w przyszłości. Życzę ekipie sukcesu, na który tak bardzo zasługuje.”

“Williams jest utytułowanym oraz doskonałym, pod względem technologicznym, zespołem, więc to dla mnie zaszczyt, że mogę odegrać rolę w przywróceniu zespołowi jego miejsca w F1.”

“Frank, Mike i Claire położyli solidne fundamenty, potrzebne do osiągnięcia sukcesu, co sprawia, że jestem bardzo podekscytowany nowym wyzwaniem.”