Raikkonen w składzie na testy młodych kierowców

Zespół Lotusa poinformował, że na przyszłotygodniowe testy zabierze trzyosobowy skład kierowców. Obok Kimiego Raikkonena na torze Silverstone pojawią się dwa kierowcy rozwojowi Nicolas Prost i Davide Valsecchi.

Wypowiedź Alana Permane sugeruje, że zadaniem młodych wilków będzie sprawdzenie kolejnego pakietu poprawek, które zespół przygotowuje z myślą o kolejnych wyścigach sezonu.

“To będzie interesujący test i mamy bardzo napięty grafik. Oczywiście chcemy dać wszystkim trzem kierowcom jak najwięcej czasu na torze, ale również sprawdzić najnowsze poprawki. Naszym celem trzeciego dnia jest pomóc Pirelli zrozumieć ostatnie zmiany w oponach, w miejscu gdzie większość miała problemy w tym sezonie. Dla Nico i Davide to szansa,aby się uczyć i poprawiać, a dla zespołu to doskonała okazja, aby dopracować niektóre z ostatnich poprawek, które mamy dla E21. Kimi również może wziąć udział, został dopuszczony wraz z innymi kierowcami wyścigowymi, aby sprawdzić opony dla Pirelli. Skorzysta na tym i on i Grosejan poprzez zapewnienie nam lepszego zrozumienia opon, przed kolejnym występem na Węgrzech.”

Doświadczony Fin wyjedzie na tor dopiero w ostatnim dniu testów, który prawdopodobnie w całości zostanie przeznaczony na sprawdzenie nowych opon. Tym samym wiemy już, jak wygląda program tegorocznych testów. W całym planie pojawia się tylko jeden znak zapytania – pogoda. Jeśli trzeciego dnia testów na torze będzie mokro, to zespoły nie będą miały okazji sprawdzić nowego produktu włoskiego koncernu i ponownie możemy być świadkiem przepychanek. Użycie nowych opon podczas weekendu wyścigowego na pewno wzbudzi obawy, ale skoro Mercedes został postawiony w takiej sytuacji, to pewnie i cała reszta nie będzie miała innego wyjścia.