Hembery: Test z Mercedesem był najlepszym od trzech lat

Burza wokół firmy Pirelli oraz dostarczanych przez nią opon nieco przycichła, głównie z uwagi na wspaniałe widowisko, jakie mogliśmy oglądać na torze Nurburgring. Paul Hembery wspominając ten trudny okres w rozmowie z Jamesem Allenem podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tego trudnego okresu oraz kolejny raz podkreślił jak ważne dla włoskiego producenta są testy z wykorzystaniem reprezentatywnego samochodu.

“Może to zabrzmi strasznie, ale najlepszy test, jaki wykonaliśmy w ostatnich trzech latach, to był test z Mercedesem w Barcelonie. To dlatego, że mieliśmy mocne samochody, mocnych kierowców pracujących profesjonalnie, dających nam to, czego oczekujemy.”

“Paranoja w zespołach jest duża, bo poziom współzawodnictwa jest wysoki. W pewnym momencie, to musi się skończyć, abyśmy mogli wykonywać swoją pracę odpowiednio.”

“W większości serii, w których jesteśmy obecni, decyzję o zmianie podejmujemy w konsultacji z partnerem technicznym, którym w tym przypadku jest FIA. FIA i Pirellli nie obchodzi kto wygra. Tak więc jesteśmy jedynymi niezależnymi ludźmi, którzy mogą to zrobić. Jednogłośna decyzja zespołów, to coś co się nigdy nie zdarzy.”