AS: Allison dołączył do Ferrari

Jedna z największych zagadek personalnych obecnego sezonu została rozwiązana. Według hiszpańskiego dziennika AS James Allison, który opuścił w maju opuścił szeregi Lotus, podpisał kontrakt z zespołem Ferrari. Ekipa z Maranello przeżywa w ostatnich latach wyraźny kryzys myśli technologicznej. Wielokrotnie mówiło się o możliwości “wyciągnięcia” Newey’a z Red Bulla, ale trudności, jakie włoski zespół napotkał na tej płaszczyźnie, zmusiły go do skierowania swojej uwagi w nieco innym kierunku.

Allison może okazać się brakującym elementem włoskiej układanki. Jego kreatywność, jaką obserwowaliśmy chociażby w ostatnich latach w bolidach Renault i Lotusa, w połączeniu z ogromnym zapleczem technologicznym i finansowym Ferrari może dać bardzo dobre rezultaty. Allison, ze względu na zapisy w kontrakcie z byłym pracodawcą, pojawi się w Maranello prawdopodobnie w listopadzie.

Do powrotu nasz szczyt konieczne może okazać się jeszcze wstrząśniecie zastałą strukturą i ten proces chyba już się rozpoczął, bo włoski producent wprowadził mocne ograniczenia w Maranello dotyczące korespondencji elektronicznej. Inżynierowie mają wrócić do korzeni i ponownie zacząć ze sobą rozmawiać, zamiast generować tysiące wiadomości, których treść jest wielokrotnie ignorowana.