Raikkonen: Mam dwie opcje

Przyszłość Kimiego Raikkonena jest w ostatnim czasie bardzo gorącym tematem. Po pierwsze dlatego, że Fin pokazał na starcie obecnego sezonu bardzo wysoką formę i znalazł się w ścisłym gronie kandydatów do mistrzostwa. Dużo mówi się też o tym, że Raikkonen ma w przyszłym sezonie zmienić barwy i zostać partnerem Sebastiana Vettela. Zarówno przedstawiciele Lotus, jak i Red Bulla nie kryją się ze swoimi zamiarami wobec kierowcy.

Co na to sam zainteresowany? Kimi Raikkonen w wywiadzie dla magazynu Autosprint przyznał, że na chwilę obecną ma dwie opcje do wyboru na sezon 2014.

“W tym momencie mam kontrakt na przyszły rok.”

“Jednak do tej pory nie było zbyt dużo kontaktów w tej sprawie, rozmawialiśmy trochę o tym i o tamtym. Podejmę decyzję we właściwym czasie.”

“Powiedziałbym, ze mam dwie [opcje], ale w F1 nigdy do końca nie możesz być pewien.”

Powyższe słowa Raikkonena sugerują, że obecny kontrakt z Lotusem zawiera zapis pozwalający kierowcy na przedłużenie umowy na kolejny sezon. Istnieje również możliwość zakończenia współpracy, o czym z pewnością wiedzą przedstawiciele zespołu Red Bull. Fin zapytany przez włoskich dziennikarzy o to,co będzie miało decydujący wpływ na jego wybór, odpowiedział:

“Jestem w tym środowisku wystarczająco długo, aby wiedzieć, że jedyną rzeczą, która się liczy jest znalezienie odpowiednich warunków dla siebie.”