Srebrne strzały będą jeszcze bardziej srebrne

Niki Lauda w wywiadzie dla Bilda zdradził kilka szczegółów dotyczących poprawek, które zespół Mercedesa przygotował na start europejskiej części sezonu. Najbardziej zauważalną zmianą będzie nowe malowanie, w którym srebrny kolor ma jeszcze bardziej dominować.

“Chcemy, aby samochód wyglądaj jeszcze bardziej jak srebrna strzała. Wierzymy, że to będzie dobre dla zespołu, bo nowy wygląd powinien przynieść ze sobą nową motywację. Stąd właśnie ta zmiana.”

Największym problemem Mercedesa w pierwszych wyścigach sezonu było duże zużycie opon, a poprawki przywiezione na Circuit de Catalunya powinny choćby częściowo rozwiązać ten problem. Bild sugeruje, że w ładunku, który przyjechał z Brackley znajduje się nowy układ wydechowy, nowe przednie oraz tylne skrzydło. Lauda wiąże duże nadzieje nie tylko z wyżej wymienionymi poprawkami, ale również programem rozwojowym, który powinien przełożyć się na regularne postępy.

“Chcemy się poprawiać podczas europejskiej części sezonu o jedną do dwóch dziesiątych sekundy na każdym torze. Otwarcie sezonu było dobre. Teraz kluczem jest rozwój w szybszym tempie niż konkurencja.”

Ciekawe jest, że kolejny raz w krótkim czasie z ust przedstawiciela zespołu padają słowa dotyczące motywacji. Nie dalej jak dwa tygodnie temu Toto Wolff publicznie ostrzegł pracowników, że brak odpowiedniej reakcji na nową sytuację może skończyć się koniecznością znalezienia nowej pracy.

“Chcę, aby ponownie nabrali powietrza. Są tacy, którzy odpowiedzą i tacy, którzy nie.”