Próżnia zatrzymała Hulkenberga

Nico Hulkenberg nie mógł wziąć udziału w otwierającym sezon wyścigu z powodu bardzo rzadkiej usterki, jaka pojawiała się w jego samochodzie. Podczas przepompowywania paliwa w zbiorniku wytworzyła się próżnia, która doprowadziła do rozszczelnienia zbiornika. W Malezji niemiecki kierowca będzie używał zapasowego nadwozia.

Obecność próżni w zbiorniku paliwa nie jest powszechnym zjawiskiem. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę, że paliwo jest wysysane ze zbiornika z prędkością 48 litrów na minutę oraz dołożymy do tego awarię zaworu wyrównującego ciśnienie to do takiej sytuacji może dojść. Prawdopodobnie tak było w tym przypadku, a ciśnienie było tak duże że zniszczyło nie tylko wewnętrzną strukturę, ale również doprowadziło do rozszczelnienia. Szefowa zespołu Monisha Kaltenborn przyznała, że powodów takiej sytuacji może być więcej i zespół spróbuje je wszystkie wyeliminować.

“Są dwa lub trzy powody, którym możemy zapobiec poprzez proces eliminacji. Sytuacja nie powinna się już powtórzyć.”

Jak już wspominałem nadwozie z uszkodzonym zbiornikiem wróciło do fabryki w Hinwil, gdzie uszkodzony element zostanie wymieniony. Nico Hulkenberg w Malezji będzie używał nowego nadwozia.