Luiz Razia drugim kierowcą zespołu Marussia

Luiz Razia będzie etatowym kierowcą zespołu Marussia w sezonie 2013. Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej kierowcy, ale na oficjalne potwierdzenie będziemy musieli prawdopodobnie zaczekać do 5 lutego, choć możliwe jest, że otrzymamy je jeszcze dzisiaj.

Co na ten temat ma do powiedzenia sam kierowca?

“Proces negocjacji nieco się przeciągał i był bardzo niespokojny. Jeszcze niedawano nie mieliśmy kompletnie nic. Udało nam się w ostatniej chwili. Najważniejsze jest to, że mam coś na co pracowałem przez 11 lat mojej kariery, od kartingu aż do teraz. To spełnienie marzeń. Warte więcej niż cokolwiek innego.”

Według informacji podanych przez serwis globo.com rozmowy w sprawie kontraktu toczyły się od roku i zostały przerwane w momencie gdy zespół z rosyjskim zapleczem podpisał umowę z Maxem Chiltonem. Temat powrócił, kiedy Marussia zdecydowała się rozwiązać kontrakt z Timo Glockiem. Brazylijski serwis sugeruje, że menadżer kierowcy prowadził równocześnie rozmowy z trzema innymi zespołami Toro Rosso, Force India oraz Caterham.

Podobnie jak za zwolnieniem Glocka, tak i za zatrudnieniem zdolnego, ale niedoświadczonego kierowcy stoją względy finansowe. Posiadanie dwóch debiutantów w składzie na pewno nie pomoże w rozwoju samochodu, a przecież wysoka pozycja w stawce znacznie zwiększa szansę zespołu na przetrwanie.

Dziś możemy spodziewać się informacji z zespołu Caterham na temat obsady drugiego fotela. Możliwość jest w zasadzie tylko jedna – Giedo van der Garde…