Testy w Jerez bez Alonso

Zespół Ferrari opublikował wczoraj grafik zimowych testów, z którego wynika, że lider zespołu, Fernando Alonso opuści zimowe zajęcia w Jerez. Jako pierwszy F2013 na tor zabierze Felipe Massa, którego po trzech dniach jazd zastąpi Pedro de la Rosa. Doświadczony Hiszpan będzie miał okazję lepiej poznać bolid na torze zanim przystąpi do prac rozwojowych w symulatorze.

Co w tym czasie będzie robił Alonso? Włoski zespół sugeruje, że hiszpański kierowca wykorzysta ten czas na przygotowanie kondycyjne przed zbliżającym się sezonem. Ze scenariusza przedstawionego przez Ferrari wynika, że Alonso będzie miał do dyspozycji o jeden dzień testowy mniej od Massy, co może być pewnym zaskoczeniem.

Grafik zespołu Ferrari na zimowe testy:

Jerez, 5-8 lutego 2013: Massa, Massa, Massa, de la Rosa

Barcelona, 19-22 lutego: Alonso, Alonso, Alonso, Massa

Barcelona, 28 lutego – 3 marca: Massa, Alonso, Massa, Alonso

Kolejnym zaskoczeniem może być fakt, że kierowcy zespołu nie wykonają tradycyjnego już sprawdzenia bolidu na torze w Fiorano. Taka próba odbywała się zwykle krótko po prezentacji. Z pozytywnych wieści napływających z włoskiego obozu należy odnotować, że nowy bolid zespołu oznaczony symbolem F2013 na już za sobą pierwsze odpalenie.