Kto stoi za testem Kubicy w samochodzie serii DTM?

Wczoraj pojawiła się informacja, że Robert Kubica w przyszłym tygodniu przetestuje samochód serii DTM, udostępniony przez Mercedesa. Pojawienie się nazwy niemieckiego koncernu może być w całej sytuacji nieco mylące. Warto pamiętać, że za prowadzenie zespołu DTM Mercedesa jest odpowiedzialna firma HWA, której współwłaścicielem jest Toto Wolff. Według informacji, do których dotarł serwis f1talks.pl to właśnie Wolff miał wyciągnąć pomocną dłoń do Kubicy i zaoferować mu jeden ze swoich samochodów.

Test na torze w Walencji, który odbędzie się podczas zbliżającego się weekendu będzie niezwykle ważnym krokiem w etapie powrotu do ścigania. Dobry wynik może zapewnić Kubicy nie tylko występy w kilku wyścigach serii DTM w zbliżającym się sezonie, ale również ułatwić powrót do F1. Wolff oprócz udziałów w HWA również pełni rolę dyrektora wykonawczego w zespole Williams, więc jeśli zdecydował się udostępnić samochód do testów, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby Kubica mógł kontynuować rehabilitację wykorzystując symulator ekipy z Grove.

Rehabilitacja Roberta Kubicy w ostatnich tygodniach nabrała tempa i polski kierowca miał poczynić duże postępy, które dają nadzieję, że powrót do F1 jest wciąż możliwy. Więcej na ten temat będziecie mieli okazję przeczytać w najnowszym numerze magazynu F1 Racing, którego okładka wygląda niezwykle zachęcająco. Nie boję się zaryzykować stwierdzenia, że jesteśmy świadkami przełomu.