Bianchi zwycięzcą Desafio das Estrelas

Jules Bianch zwyciężył w Desafio das Estrelas, międzynarodowym turnieju kartingowym organizowanym przez Felipe Massę. Rezerwowy kierowca zespołu Force India okazał się najlepszy podczas weekendowych zmagań na torze Beta Carrero World, zajmując odpowiednio pierwsze i czwarte miejsce w wyścigach, które zostały rozegrane w sobotę oraz niedzielę. Bianchi po wyścigu nie ukrywał, że zwycięstwo w tak doborowym towarzystwie ma dla niego duże znaczenie.

“Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Wygrałem tu w zeszłym roku, wtedy popełniłem mały błąd z wagą karta, ale tym razem wszystko poszło dobrze. Miło jest sprawdzić się z najlepszymi kierowcami i przed tak entuzjastycznym tłumem. Chciałbym podziękować rodzinie Massy za wszystko i mam nadzieję, że będę mógł wrócić tu za rok.”

W imprezie po raz pierwszy wziął udział Fernando Alonso. Kierowca po wyścigu zapewniał, że rywalizacja przynosiła mu wiele radości, jednak patrząc na wynik możemy podejrzewać, że Hiszpan nie jest zadowolony z debiutu.

“To był bardzo ekscytujący weekend i mam nadzieję, że kibice mieli tyle samo zabawy co ja. Czy będę tu w przyszłym roku? Jeśli Felipe mnie o to poprosi, to na pewno!”

Na usprawiedliwienie Alonso warto wspomnieć, że przygoda na starcie pierwszego wyścigu była przyczyną późniejszych problemów technicznych z pedałem gazu.

Poniżej znajdziecie zestawienie wyników obu wyścigów oraz klasyfikację końcową.

Wyniki pierwszego wyścigu…
Wyniki drugiego wyścigu…
Klasyfikacja końcowa…

Galerię zdjęć, oraz materiały wideo znajdziecie w kolejnych wpisach.