Lotus pokaże nowy samochód jako pierwszy?

Romain Grosjean, który w niedzielny wieczór był gościem francuskiej telewizji, mówiąc o swoich planach na najbliższą przyszłość zdradził, że nowy bolid zespołu zostanie zaprezentowany końcem stycznia. Francuz wspomniał również, że czas dostępny podczas zimowych testów zostanie równo rozdysponowany pomiędzy obu kierowców zespołu. Zarówno Grosjean, jak i Raikkonen spędzą w bolidzie po sześć dni testowych.

“Następne kilka tygodni to będzie dla mnie okres intensywnego treningu, z prezentacją nowego samochodu pod koniec miesiąca.”

“Później będę miał sześć dni testowych w lutym a następnie czeka mnie start sezonu w marcu.”

Z całą pewnością Lotus nie będzie chciał rywalizować z McLarenem o uwagę mediów, więc możemy się spodziewać, że prezentacja odbędzie się kilka dni przed końcem stycznia. Oprócz Lotusa terminu prezentacji nowego bolidu nie podały jeszcze stajnie Red Bulla, Mercedes, Toro Rosso, Marussia oraz Caterham. Jeśli chodzi o ostatni z wymienionych teamów, to serwis f1talks.pl ustalił w rozmowie z przedstawicielem zespołu, że szczegółów prezentacji bolidu oznaczonego symbolem CT02 możemy się spodziewać końcem tygodnia.