Grosjean zostaje z Lotusem na kolejny sezon

Zespół Lotus idealnie wykorzystał zwycięstwo Romain Grosjeana w tegorocznym RoC i potwierdził przedłużenie współpracy z francuskim kierowcą na kolejny sezon. O zaskoczeniu nie może być mowy, chociaż w ostatnim czasie pojawiło się kilka plotek, sugerujących, że ekipa z Enstone szuka alternatywy.

Poniżej znajdziecie wypowiedź kierowcy oraz szefa zespołu, które znalazły się w bardzo zwięzłym komunikacie prasowym, opublikowanym przez Lotusa.

Romain Grosjean: “To fantastyczne dla mnie, że będę z Lotusem w sezonie 2013. I niesamowite mieć wsparcie każdego w Enstone. Już nie mogę się doczekać, aby przekuć ich wiarę kiedy znajdziemy się na torze w Australii. Nauczyłem się wiele w moim pierwszym, pełnym sezonie i moim celem jest wdrożyć to w życie z mocniejszą i bardziej spójną formą w kolejnym roku. W Enstone, za kulisami dzieje się bardzo wiele ciekawych rzeczy i jestem bardzo podekscytowany wizją E21. Już zdążyłem przymierzyć fotel i rozmawiałem z całym personelem zaangażowanym w budowę samochodu. Nie mogę się doczekać, aby wskoczyć za kółko.”

Eric Boullier: “Romain to prawdziwy talent i cieszę się, że będzie z nami w kolejnym sezonie. Kontynuując współpracę z dwoma wyjątkowymi kierowcami jesteśmy w doskonałym położeniu aby budować na dobrym wyniku w sezonie 2012 i osiągnąć jeszcze więcej w roku, który jest przed nami. Obaj kierowcy świetnie ze sobą współpracowali w swoim pierwszym, wspólnym sezonie i myślę, że w przyszłym sezonie będzie jeszcze lepiej. Byliśmy regularnymi gośćmi na podium w 2012 roku i mamy nadzieję utrzymać ten trend.”