Schmidt: Lotus w grupie zespołów zagrożonych bankructwem

Michael Schmidt, dziennikarz Auto Motor und Sport w swoim wczorajszym wpisie na blogu poruszył temat samochodów klienckich. Znajduje się w nim akapit poświęcony sytuacji finansowej zespołów i ku zaskoczeniu, w grupie zagrożonych bankructwem obok HRT i Marussi znalazł się Lotus. Schmidt wspomniał jedynie o gigantycznym zadłużeniu, a dzisiejsza publikacja niemieckich mediów rzuca jeszcze więcej światła na całą sytuację.

Informacje dotyczące problemów finansowych zespołu z Enstone pojawiały się już w ostatnim czasie, jednak wspominano głównie o problemach z płatnościami względem podwykonawców. Od tego czasu sytuacja znacznie się pogorszyła, bo jak informuje Auto Motor und Sport zespół nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań również względem pracowników, w tym kierowców. Oczekujące na realizację płatności będą sfinalizowane dopiero po zakończeniu sezonu, kiedy to każdy z zespołów otrzyma przysługującą mu część zysków ze wspólnej kasy FOM. Niemieccy dziennikarze wspominają również, że przysługująca Kimiemu Raikkonenowi premia, za zdobyte punkty w trakcie kończącego się sezonu może zostać niewypłacona.

Niewykluczone jest również, że Lotus zwleka z potwierdzeniem drugiego kierowcy, ze względów finansowych. W zależności od rozwoju sytuacji odpowiedni scenariusz zostanie zrealizowany. Jednym z nich może być zastąpienie Grosjeana kierowcą, który wniesie do zespołu zdecydowanie więcej niż tylko talent.