Massa: Brudna strona toru jest wolniejsza niż mokry asfalt

Felipe Massa wyraził zaniepokojenie swoją pozycją po kwalifikacjach, ponieważ samochodu ustawione po wewnętrznej stronie toru, leżącej poza liną wyścigową mogą mieć ogromny problem podczas startu. Według Brazylijczyka, który wykonał kilka próbnych startów, różnica w przyczepności na polach startowych jest wręcz niespotykana.

“To będzie największa różnica na starcie, jaką kiedykolwiek widzieliśmy. [Różnica] będzie ogromna. Rano zrobiłem start po lewej stronie i był wolniejszy niż na mokrej nawierzchni.”

“Start z brudnej strony toru zdecydowane nie pomoże. Pierwszy raz nie jesteśmy zadowoleni z zyskania pozycji na starcie.”

Massa potwierdził również, że kwalifikacje były tak na prawdę walką o uzyskanie odpowiedniej temperatury opon, a co za tym idzie przyczepności.

“Tego rodzaju opony, na tym asfalcie, bardzo trudno doprowadzić do odpowiedniej temperatury, więc musisz pokonać kilka okrążeń zanim będziesz w stanie ustanowić dobry czas. W Q2 nam się to udało, ale w Q3 sprawy nie potoczyły się tak dobrze. Nigdy nie jest łatwo poskładać perfekcyjne okrążenie, przy tak małej przyczepności.”

Oprócz Massy po brudnej stronie toru ustawią się zarówno Lewis Hamilton, jak i Fernando Alonso. Patrząc z tego punktu widzenia Sebastian Vettel znajduje się w niezwykle komfortowej sytuacji, całkowicie odmiennej od tego, co oglądaliśmy w Abu Dhabi. Pierwszy zakręt zapowiada się więc niezwykle interesująco.