Konferencja prasowa Marii de Villoty

Zgodnie z zapowiedzią, kilka minut po 12:00 Maria de Villota, w towarzystwie najbliższej rodziny, pojawiła się w budynku Ministerstwa Sportu w Madrycie. Poniżej znajdziecie zapis spotkania z dziennikarzami w oryginale.Mimo, że uśmiech nie znikał ani na moment z ust hiszpańskiej zawodniczki, to jednak informacje przekazane podczas konferencji nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że kariera sportowa Marii de Villoty zakończyła się na lotnisku w Duxfort.

Niestety, nie mogę już dłużej się ścigać.

Maria, podobnie jak w wywiadzie dla magazynu iHOLA!, wróciła do momentu pierwszego wybudzenia po wypadku.

Kiedy się obudziłam doktor, który był razem z rodziną powiedział: “Maria uratowaliśmy ci życie, ale muszę ci powiedzieć, że straciłaś oko.” W tym momencie spojrzałam na niego i zapytałam: “Operowałeś mnie używając obu rąk prawda? Ja potrzebuję obu oczu, bo jestem kierowcą wyścigowym.”

“Jednak kiedy widzisz spojrzenia swoich bliskich, którzy patrzą na ciebie jak na cud zdajesz sobie sprawę, że widzisz więcej niż przedtem. Wcześniej widziałam tylko F1 i siebie w samochodzie, rywalizującą, a nie zauważałam ważnych rzeczy, takich jak życie.”

Głos w sprawie obrażeń i postępów w rehabilitacji zabrał również Carlos Casado, lekarz opiekujący się hiszpańską zawodniczką.

“Wypadek był bardzo poważny i na szczęście udało się uratować życie i [Maria] powoli wraca do normalności, choć proces jeszcze się nie zakończył. Doszło do wielu urazów wewnątrzczaszkowych i utraty oka.”

Wypowiadając powyższe słowa Carlos Casados zaprezentował zdjęcie, przedstawiające skalę obrażeń czaszki Marii de Villoty.

“Przy takiej diagnozie potrzebna była rekonstrukcja i teraz mamy do czynienia z sytuacją, w której są ubytki kości, asymetrię, problemy z otwieraniem ust oraz pojawiają się naprężenia.”

“Konsekwencje wypadku nie ustąpią i istnieje obawa, że mogą prowadzić do poważniejszych problemów w przyszłości.”