Whitmarsh: Zrobiliśmy wszystko, aby zatrzymać Hamiltona

Martin Whitmarsh w rozmowie ze stacją Sky Sport News zdradził nieco szczegółów dotyczących długich i trudnych negocjacji z przedstawicielami Lewisa Hamiltona. Jego zdaniem McLaren zrobił wszystko, co tylko mógł, aby zatrzymać swojego wychowanka w zespole.

“Przeszliśmy długą drogę, aby przygotować dobrą ofertę dla Lewisa, ale do podpisania potrzeba zgody dwóch stron. Odrzuciliśmy warunki oferowane przez drugą stronę i poszliśmy w innym kierunku.”

“Czy powinniśmy winić za to XIX? Ja tak nie myślę. Lewis to wspaniały kierowca wyścigowy. On miał do podjęcia najważniejszą decyzję w swoim życiu.”

“Dużo rozmawialiśmy z XIX. Przeszliśmy przez wiele szczegółów i zbudowaliśmy bardzo złożony kontrakt. Uzgodniliśmy wiele szczegółów, wiele swobody i to była bardzo dobra oferta.”

Szef zespołu McLaren powiedział również, że o rozstaniu z Hamiltonem dowiedział się dwa dni temu i od tamtej pory działania zespołu skupiły się na znalezieniu godnego następcy. Trudno uwierzyć, że w dwa dni udało się wykonać pracę, która zwykle wymaga długich tygodni. Wygląda na to, że plan “B” był gotowy już od pewnego czasu. Whitmarsh jest raczej spokojny o poziom kierowców, którzy będą reprezentowali barwy McLarena w przyszłym sezonie.

“Mamy mistrza świata Jensona Buttona, który ma na swoim koncie 14 wygranych wyścigów. Całkowicie dominował dwa wyścigi temu na Spa, gdzie pojechał fantastycznie. Jenson ma doświadczenie.”

Mamy tego ekscytującego młodego Latynosa, który jest inteligentny, czarujący, skromny i bardzo głodny. Przychodzi do nas z celem zdobycia mistrzostwa w kolejnym roku.”