(Przed)ostatni sezon Schumacher?

W wielu głowach rodzi się pytanie, jaka przyszłość czeka siedmiokrotnego mistrza świata. Schumacher wracając na tor na pewno nie spodziewał się, że będzie to dla niego tak trudny okres. Krótki komentarz dla Bild’a, dotyczący dzisiejszych wydarzeń zdaje się to potwierdzać.

Spędziłem trzy wspaniałe lata z zespołem Mercedesa, które niestety, jeśli chodzi o stronę sportową, nie wyszły tak, jak tego chcieliśmy. Życzę Lewisowi wszystkiego najlepszego i sukcesów dla całego zespołu, w którego budowę włożyliśmy tak wiele pracy. Teraz muszę skupić się na kolejnym wyścigu.

Przysłowiowe odwieszenie kasku na kołku wydaje się być oczywistym posunięciem. Paradoksalnie ruch wykonany przez Hamiltona oraz towarzyszące mu zamieszanie na rynku kierowców, to dobry moment dla Schumachera na znalezienie nowego pracodawcy. Peter Sauber podczas minionego weekendu wyścigowego powiedział, że jeśli doświadczony Niemiec nie znajdzie miejsca w Mercedesie, to chętnie zatrudni go w swoim zespole.

Choć wiele osób twierdzi, że Schumacher nie musi już niczego udowadniać, to jego obecność na torze w przyszłym sezonie może być doskonałą okazją, aby pokazać, że problemem Mercedesa nie był kierowca, ale samochód. Zobaczyć Hamiltona finiszującego za plecami – bezcenne.