Maria de Villota wraca do zdrowia

Wczoraj dotarły bardzo pozytywne sygnały na temat stanu zdrowia Marii de Villoty, która 3 lipca uległa bardzo poważnemu wypadkowi podczas prywatnych testów zespołu Marussia. Przypomnę jedynie, że hiszpańska zawodniczka w wyniku odniesionych obrażeń straciła prawe oko, co stawia jej dalszą karierę pod dużym znakiem zapytania.

Według najnowszych informacji tempo rehabilitacji Marii de Villoty jest bardzo wysokie. Największy problem, głęboką depresję spowodowaną wypadkiem, hiszpanka ma już za sobą. Pomocne okazało się wsparcie najbliższej rodziny oraz fanów, którzy nie zapomnieli o niej w tych trudnych chwilach. W niedługim czasie Maria planuje pierwsze publiczne wystąpienie, w którym osobiście podziękuje wszystkim za wsparcie.

Nieco gorzej wygląda kwestia ustalenia przyczyn wypadku. Zespół Marussia w dość ekspresowym tempie opublikował wyniki własnego śledztwa, które wskazują tylko i wyłącznie na błąd kierowcy. Kilka dni później pojawiło się kolejne oświadczenie, z którego wynikało, że dokładnie poznamy wszystkie okoliczności wypadku, jednak nic takiego się nie wydarzyło. Postępowanie zespołu miało się nie spodobać rodzinie zawodniczki i możemy się spodziewać, że podczas zapowiadanej konferencji prasowej możemy usłyszeć wiele cierpkich słów pod adresem zespołu.