Poskładane z puzzli – Kubica testował z Fordem

Ostatnie godziny, to nieustanne próby znalezienia potwierdzenia informacji, które dotarły do nas z Francji (a w zasadzie z Niemiec), że Robert Kubica na początku zeszłego miesiąca wziął udział w testach rajdowego zespołu Forda. Przypomną, że francuska ekipa w dniach 2-5 lipca wybrała się na tor Ecuyeres w miejscowości Fary, aby przygotować samochód do zbliżających się wyścigów na asfaltowej nawierzchni.

Z wywiadu opublikowanego przez serwis lavenir.net z dyrektorem technicznym zespołu Ford wynika, że oprócz Jari-Matti Latvali i Petera Solberga wspomógł trzeci kierowca, który chciał zachować anonimowość. Christianem Loriaux powiedział, że ów tajemniczy kierowca przyjechał na swój własny rachunek i jego wskazówki były niezmiernie pomocne w doborze odpowiednich ustawień samochodu.

Choć do pełnego obrazu całej sytuacji brakuje jeszcze kilku elementów układanki to mogę potwierdzić, że tajemniczym kierowcą był właśnie Robert Kubica. Rzadko bywam tak oszczędny w słowach, ale wybaczcie mi, więcej na chwilę obecną napisać nie mogę. Wkrótce poznacie wszystkie odpowiedzi, na nurtujące Was pytania…