Trzy sposoby na wakacyjną nudę

Pięć tygodni bez wyścigu, to wyjątkowo trudny okres dla prawdziwego pasjonata wyścigów. Zespoły F1 mocno dbają o swoich kibiców również, a może przede wszystkim w czasie wakacyjnej przerwy.

Sauber oddał w ręce kibiców interaktywną aplikację, która pozwala pokonać okrążenie wokół Circuit de Catalunya. Choć nie mamy wpływu na przejazd, to możemy jednak w każdym jego momencie decydować o ułożeniu kamery używając myszki lub klawiatury. Aplikację znajdziecie na oficjalnej stronie zespołu, pod grafiką z napisem “INTERACTIVE 360° VIDEO”. Poniżej prezentuję materiał promocyjny, umieszczony przez zespół w serwisie YouTube.Jedynym mankamentem aplikacji jest fakt, że użytkownicy nieco starszych komputerów mogą mieć problem z płynnością działania.

Nieco mniej wymagająca, jest rozrywka przygotowana przez zespół Lotusa. Wystarczą nożyczki, klej oraz odrobina precyzji i cierpliwości. Z udostępnionych na Facebooku szablonów należy wykonać papierowy model bolidu E20 oraz przesłać jego zdjęcie wykonane w nietypowym miejscu. Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone. Gotowy model możecie zobaczyć poniżej.

Papierowy E20 (fot. facebook.com/LotusRenaultGP)

Nie zapomnijcie się pochwalić swoimi pracami również na f1talks.pl.

Jaki jest trzeci sposób na wakacyjną nudę? Zaglądać tutaj jak najczęściej…

P.S. Za informację o konkursie Lotusa dziękuję Marcinowi, jednemu ze stałych czytelników i komentatorów bloga.