Webber zostaje z Red Bullem na kolejny sezon

Zespół Red Bulla właśnie poinformował, że wygasający kontrakt Marka Webbera został przedłużony na kolejny sezon. Oświadczenie prasowe, którego fragmenty znajdziecie poniżej kończy wszelkie spekulacje na temat możliwości zmiany barw przez australijskiego kierowcę.

Mark Webber: Jestem z Red Bullem od 2007 roku i wygrałem w tym czasie dziewięć wyścigów. Jestem bardzo pewny swoich umiejętności i dam z siebie wszystko. Znam zespół i czuję się w nim bardzo komfortowo; dorastaliśmy razem przez te wszystkie lata i czuję, że jest to właściwa decyzja, aby zostać z Red Bullem na kolejny sezon. Zespół ciężko pracuje, aby poprawić wyniki we wszystkich obszarach i pokazaliśmy, że wspólnie potrafimy wygrywać wyścigi. To świetne uczucie podzielić się tą informacją tuż po zwycięstwie na Silverstone i z niecierpliwością czekam na rywalizację na krawędzi i parcie do przodu w każdym wyścigu nadchodzącego sezonu.

Christian Horner: Mark spisywał się świetnie w pierwszych dziewięciu wyścigach sezonu i jego forma była imponująca. Większość swoich sukcesów w F1 osiągnął z Red bull Racing i wspólnie wywalczyliśmy 10 pierwszych pół startowych, dziewięć zwycięstw i 31 podiów. Ponieważ obie strony pragnęły kontynuować współpracę, logiczną decyzją było przedłużenie tego stanu i jest dla mnie ogromna przyjemnością potwierdzić, że Mark będzie dla nas jeździł w 2013.

Całkowicie zgadam się ze słowami Marka Webbera, idealny moment i bardzo dobra decyzja. Jakie są wasze odczucia?