Schumacher mierzy w zwycięstwo

Michael Schumacher podbudowany zwycięstwem w kwalifikacjach zapowiada jutro walkę o zwycięstwo, mimo, że ruszy dopiero z trzeciej linii. Chyba nikt nie przypuszczał, że kolizja z Senną w Hiszpanii będzie dla Niemca aż tak kosztowna. Gdyby nie kara przesunięcia o pięć miejsc, Schumacher byłby poważnym kandydatem do zwycięstwa w Monako.

Ze względu na charakterystykę toru największe szanse na zdobycie szczytu podium ma pierwsza trójka kwalifikacji. Za Webberem przemawia doświadczenie, Rosberg ostatnio pokazał, że stać go na zwycięstwo, a Hamilton… no cóż, on może zrobić dosłownie wszystko. Kluczem do zwycięstwa będzie strategia oraz odpowiednie wykorzystanie opon. Prawdopodobieństwo pojawienia się samochodu bezpieczeństwa na torze w Monako jest ogromne, więc nie można wykluczyć, że będziemy świadkami kolejnego zaskoczenia.

Zapowiada się suchy wyścig, choć jak tu wierzyć prognozom, skoro dzisiaj mieliśmy oglądać mokre kwalifikacje. Przed nami niezwykle emocjonujące popołudnie. Typowania w tym tygodni się nie podejmę, ale Wy macie wolną rękę.