Powrót się oddala

Przekazywanie informacji o stanie zdrowia Roberta Kubicy oraz jego szansach na powrót do ścigania przychodzą mi z coraz większym trudem. Dlaczego? Mimo chaosu medialnego oraz braku oficjalnych komunikatów pochodzących bezpośrednio z obozu kierowcy, cała historia zdaje się zmierzać w pewnym kierunku i niestety nie jest to kierunek, którego byśmy oczekiwali.

Koniec zeszłego tygodnia, za sprawą Adama Maleckiego, dziennikarza Radiowej Trójki, przyniósł informację o kolejnym zabiegu, któremu w najbliższych dnia ma poddać się Robert Kubica. Przeciek (na nic innego w chwili obecnej nie możemy liczyć) ma swój początek w Hiszpanii, i mimo, że źródło chce pozostać anonimowe, to osoba Adama Maleckiego utwierdza mnie w przekonaniu, że nie są to rzeczy zasłyszane w kolejce do warzywniaka. Niestety na chwilę obecną nie znamy ani czasu, ani miejsca, ani celu zabiegu. Można jedynie przypuszczać, że będzie to kolejna interwencja chirurgiczna, mająca na celu poprawienie zakresu ruchów ręki, która najbardziej ucierpiała podczas wypadku.

O ile informacje o zabiegu można traktować dwojako, o tyle wypowiedź Rogera Benoita, doświadczonego dziennikarza i wieloletniego korespondenta gazety Blick ma bardzo pesymistyczny ton.

“Dlaczego rozmowy ustały? Ponieważ – na nieszczęście – jego powrót jest prawie niemożliwy.”

Słowa Beniot są bardzo ostrym i trafnym podsumowaniem polityki medialnej prowadzonej przez obóz Roberta Kubicy, ale również w pewnym sensie prowokacją. Pozostaje jedynie czekać na reakcję…