Sauber – promocja na piątkę z plusem

Zespół Petera Saubera nie przestaje zaskakiwać. Po rozstaniu z BMW ekipa nieco podupadła sportowo, finansowo oraz marketingowo. Wszystkie te sfery są mocno ze sobą powiązane, choć nie zawsze zespoły potrafią je odpowiednio połączyć i wykorzystać. Sauber od początku tego sezonu robi to wzorowo i swoimi działaniami, również poza torem skupia na sobie oczy całego świata.

Krytykowana przez wielu umowa z Chelsea to w mojej ocenie koronkowa robota. Zapowiedź nowego partnera na pokrywie silnika, forma współpracy oraz obustronne czerpanie korzyści wydają się nieco nowatorskie, ale również bardzo skuteczne. Wczoraj otrzymaliśmy kolejną próbkę możliwości działu marketingu Saubera. Najpierw ukazały się zdjęcia z treningu Chelsea, na którym pojawił się zeszłoroczny bolid zespołu, a nieco później dyrektor generalny londyńskiego klubu odwiedził garaż Saubera.

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z wczorajszej akcji promocyjnej oraz trzy dodatkowe prezentujące maszynkę, którą zespół Saubera podróżuje podczas europejskiej części sezonu – Pilatus PC-12.


fot. Sauber Motorsport AG