Alguersuari: Robert nie może wziąć szklanki i pić

Informacji na temat stanu zdrowia Roberta Kubicy jest tak niewiele, że każda jest wręcz na wagę złota. Docierają z bardzo różnych stron i czasem okazuje się, że nie do końca odpowiadają rzeczywistości. Tym razem nie mam zbyt wielu wątpliwości, że wiadomość, którą chcę Wam przekazać pochodzi z wiarygodnego źródła.

Wczoraj pisałem Wam, że Jaime Alguersuari dołączył do zespołu komentatorów stacji radiowej BBC 5 Live. Prezentacji nowego zespołu towarzyszyła konferencja prasowa podczas której uczestnicy podzielili się swoimi uwagami na temat zbliżającego się sezonu. Podczas rozmowy poruszony został temat Roberta Kubicy i jego stanu zdrowia. Niestety informacje przekazane przez Jaime nie są zbyt optymistyczne.

Poniżej znajdziecie pełne tłumaczenie wypowiedzi hiszpańskiego kierowcy:

“Myślę, że Robert jest i był fantastycznym kierowcą, szybkim i kompletnym. Jestem pewien, że gdyby trafił do czołowego zespołu byłby mistrzem świata bez żadnych wątpliwości. Na chwilę obecną najnowsze informacje, jakie mam na jego temat nie są zbyt dobre. Nie może pić tą ręką, nie może wziąć szklanki i pić więc nie wygląda to zbyt dobrze. Myślę, że jego kontuzja jest gorsza niż się spodziewaliśmy. Oczywiście chciałbym, żeby wrócił, bo bez wątpienia zasługuje na F1.”

Całość konferencji znajdziecie na stronie soundcloud.com/matthew-layton, a cytowany fragment możecie odsłuchać w poniższym pliku. Rozmowa na temat Roberta rozpoczyna się w 14 minucie nagrania.