Przepraszamy za usterki

Wielu czytelników po wejściu na stronę zostało dziś poinformowanych przez program antywirusowy o potencjalnym zagrożeniu. Ustalenie przyczyn takiego stanu rzeczy zajęło mi kilka godzin, bo po pierwsze moje komputery pracujące pod opieką systemu antywirusowego NOD nie zgłaszały problemów. Po drugie komunikaty programów antywirusowych, które od Was otrzymałem (za co jestem szczególnie wdzięczny) błędnie wskazywały źródło zagrożenia.

Kilka chwil po godzinie 9:00 doszło do ataku na stronę, który najpierw wyłączył system ochrony plików przed nieautoryzowaną modyfikacją, a następnie zmodyfikował jeden z plików strony umieszczając w nim złośliwy kod będący źródłem zagrożenia. Wszyscy czytelnicy, którzy odwiedzili stronę pomiędzy godziną 9:43, a 21:06 powinni sprawdzić swoje komputery za pomocą zainstalowanych programów antywirusowych lub użyć jednego ze skanerów dostępnych online.

Na chwilę obecną wszystkie zainfekowane pliki zostały przywrócone do stanu sprzed ataku oraz zostały wprowadzone mechanizmy, które powinny w przyszłości przeciwdziałać tego typu zagrożeniom. Za wszystkie niedogodności serdecznie przepraszam!