Kiedy szef mówi…

W drugi dzień świąt w sprzedaży pojawiła się płyta DVD z oficjalnym podsumowaniem zakończonego sezonu. Tegoroczne wydanie nosi tytuł “He’s done it again”. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla prawdziwych fanów. Odstraszać może jedynie cena, wersja Blu-Ray to wydatek rzędu 18 funtów plus kolejne 25 za wysyłkę do Polski.

Nawet jeśli ktoś znalazł pod choinką pękatą świnkę skarbonkę i zamówił pozycję, to przyjemność z oglądania będzie mógł czerpać dopiero w styczniu. Na dzień dzisiejszy pozostaje śledzenie sieci, bo powoli zaczynają się pojawiać najciekawsze, niepublikowane wcześniej momenty zakończonego sezonu, które znalazły się w podsumowaniu. Dziś udało mi się natrafić na fragment kłótni, a może bardziej wychowawczej rozmowy jaką Helmut Marko odbył w Korei z Jaime Alguersuarim.

ZOBACZ FILM…

Sprawa na pozór dość błaha, bo Alguersuari podczas sobotniego treningu nieco przyblokował Sebastiana Vettela, wywołała sporo poruszenie w szeregach Red Bulla. Vettel swoje niezadowolenie wyraził na torze, co jest rzeczą dość częstą i zrozumiałą. Marko natomiast nie bacząc na obecność innych członków zespołu oraz kamer dość zdecydowanie dał do zrozumienia młodemu Hiszpanowi, że takie zachowania nie będą tolerowane. Warto zwrócić uwagę, że argumenty kierowcy w zasadzie nie miały w tej sytuacji żadnego znaczenia. Obecny przy rozmowie Franz Tost nawet nie próbował bronić swojego podopiecznego.