Ceccarelli potwierdził plotki o rozstaniu z Kubicą

Riccardo Ceccarelli potwierdził w wywiadzie dla jednego z włoskich portali, że nie jest już częścią zespołu nadzorującego rehabilitację Roberta Kubicy. Potwierdziły się również moje przypuszczenia, że powodem rozstania była różnica poglądów dotycząca dalszego przebiegu rekonwalescencji. “Mogę potwierdzić, że doszło do pewnej różnicy podglądów, dotyczącej dalszej fazy rehabilitacji. Robert będzie kontynuował ten proces pod okiem kogoś innego, ale nie pytajcie mnie kto to taki.”

Mimo wszystko Ceccarelli uważa, że Robert wróci na tor. “Nie zmieniłem zdania. Zawsze mówiłem, że Kubica ponownie będzie kierowcą w 2012 i nadal to podtrzymuję. Jane, że na to potrzeba czasu. Pewne rzeczy trzeba pozostawić naturze, ale jego czas nadejdzie. Nie minął jeszcze rok od wypadku, a oczekiwania, że Robert wsiądzie za kierownicę samochodu Lotus Renault już w listopadzie tego roku były nieco na wyrost.”

Lekarz i prywatnie przyjaciel Kubicy kolejny raz potwierdził, że Polak ma w sobie ogromną determinację i to jest elementem kluczowym, który pozwoli mu powrócić na tor. Na pytanie, kiedy to może nastąpić Ceccarelli odpowiedział: “Nie mogę nic powiedzieć, bo nie mam wiedzy na temat aktualnego programu, który jest realizowany. Ostatecznie liczyć się będzie jednak rezultat, a nie podjęte działania.” Również pytanie dotyczące planowanych testów przy wykorzystaniu zaplecza Ferrari pozostało bez konkretnej odpowiedzi. “To nie mnie powinniście o to pytać.”