Sky wykupił BBC

Właśnie dzisiaj brytyjska telewizja Sky, która przejęła od BBC prawa do transmisji pełnego sezonu F1 w kolejnych latach, ujawniła skład zespołu komentatorów na przyszły sezon. Historia nie dotyczy naszego podwórka, ale myślę, że jest warta uwagi. Sprawę przekazania transmisji oraz protestów jakie ogłoszenie tej decyzji wywołało na Wyspach opisywałem kilka miesięcy temu. W skrócie napiszę, że Brytyjczycy od przyszłego sezonu obejrzą w otwartej telewizji jedynie 10 wyścigów na żywo. Z pozostałych BBC przygotuje obszerne skróty, trwające nie dłużej niż 70 minut. Każdy, kto chce cieszyć się wyścigami na żywo musi liczyć się z wydatkiem rzędu 600 funtów za cały sezon. W zamian za to Sky oferuje dostęp do kanału poświęconego jedynie F1 i dostępnego w wysokiej rozdzielczości.

W wielu domach w Wielkiej Brytania zagotowało się ponownie, gdy telewizja Sky ogłosiła, że pięć z ośmiu osób, które będą prowadziły transmisje zostało “podkupionych” z BBC. Brytyjscy kibice oprócz możliwości oglądania wyścigów na żywo, w otwartej telewizji stracili również swoich ulubieńców.

Telewizja Sky przedstawiła dziś swój zespół (fot. skysports.com)

Martin Brundle oraz David Croft będą głównymi komentatorami Sky podczas wyścigów. W transmisjach realizowanych przez komercyjnego dostawcę pojawią się również Anthony Davidson, Natalie Pinkham oraz Ted Kravitz.

Potentat medialny mówił bardzo wiele na temat tworzenia nowej jakości przy produkcji transmisji z wyścigów, ale kolejny raz okazało się, że zamiast tworzyć lepiej jest kupić. Wystarczyło ruszyć sakiewką. Wierni BBC pozostali tylko David Coulthard, Eddie Jordan i Jake Humphrey. Każdy, kto choć raz miał okazję obejrzeć transmisję wyścigu za pośrednictwem brytyjskiej stacji wie, że trudno będzie znaleźć godnych zastępców.