Siostra McLarena

Skoro Red Bull ma siostrę, to trudno się dziwić, że ma ją również McLaren. Jednak jej zainteresowania znacznie wykraczają poza tory wyścigowe. Wydzielona ze struktur zespołu McLaren Applied Technologies mocno angażuje się również w inne dyscypliny sportowe, które chętnie korzystają z ogromnego doświadczenia oraz możliwości technologicznych firmy. Najpoważniejszym partnerem MAT jest drużyna rugby reprezentująca Anglię. Firma współpracuje ze sztabem trenerskim podczas przygotowania fizycznego zawodników oraz przy opracowywaniu strategii i zagrań.

Rower zaprojektowany i wykonany przez MAT (fot. MAT)

MAT pojawił się również w tegorocznym Tour de France. Rower najlepszego sprintera TdF został zaprojektowany i zbudowany w oparciu o technologię wykorzystywaną w F1. Zespół McLarena jako pierwszy wykorzystał włókno węglowe na torze i zdobyte dzięki temu doświadczenie okazało się również bardzo pomocne przy konstruowaniu roweru.

F1 była, jest i chyba już zawsze będzie doskonałym poligonem doświadczalnym i źródłem ogromnej wiedzy oraz możliwości. Korzysta na tym nie tylko świat motoryzacyjny, ale również inne dziedziny. Ważne jest, aby ludzie stojący za sterami potrafili zachować umiar i nie zmuszali zespołów do rozwijania technologii, po które ten sport w normalnych okolicznościach nigdy by nie sięgnął.