Kuba i radość wygrywania

Kolejna odsłona kolumny “Daniel Kalisz prezentuje”, tym razem z mocnym, polskim akcentem.

Kuba Giermaziak

Fot. World © Kalisz/Sutton

[ENG] Many congratulations to young Polish driver, Kuba Giermaziak who won his first race for the Verva Racing Team in the Porsche Supercup last weekend in Budapest. The team were so delighted with the result they grabbed him and hurled him up in the air several times, this captures the emotion of this well deserved victory.

[PL] Wielkie gratulacje dla młodego, polskiego kierowcy Kuby Giermaziaka, który wygrał swój pierwszy wyścig dla zespołu Verva Racing Team w Porsche Supercup w ostatni weekend w Budapeszcie. Członkowie zespołu byli tak szczęśliwi z wyniki, że zaraz po wyścigu Kuba znalazł się na ich ramionach i powędrował w powietrze, co pokazuje emocje tego dobrze zasłużonego zwycięstwa.

Jenson Button

Fot. World © Kalisz/Sutton

[ENG] I love this photo of Jenson Button celebrating in Parc Ferme just after he took victory on Sunday. He pulled into Parc Ferme up to the number one sign, did the usual celebration and then was looking for his Girlfriend Jessica Michibata and his team behind us photographers. I could sense this immediately and already knew where Jessica was in the crowd and sprinted immediately to her, I got there just in time to take this picture. I really enjoy the view of all of his team and his father, John Button (pictured right) such as unusual perspective but work very well graphically.

[PL] Kocham to zdjęcie Jensona Buttona świętującego w parku zamkniętym zaraz po zwycięstwie, które odniósł w niedzielę. Parkując przestawił tabliczkę z numerem jeden, wykonał gest zwycięstwa i zaraz po tym zaczął wyglądać swojej dziewczyny Jessica Michibata i członków zespołu za naszymi plecami. Mogłem wyczuć, że Jenson wiedział, że Jessica była gdzieś tam w tłumie i biegł do niej, i dzięki temu byłem w odpowiednim miejscu i czasie by zrobić to zdjęcie. Naprawdę cieszył mnie widok zespołu oraz jego ojca, Johna Buttona (po prawej) w tak nietypowej perspektywie, ale dobrze wyglądającej graficznie.

Sebastian Vettel

Fot. World © Kalisz/Sutton

[ENG] Sebastian Vettel, here spends a few minutes doing a lap of the Hungaroring in his mind before he heads out in free practice three on Saturday morning. He is one of the few drivers that do this consistantly at race weekends and is always a joy to watch and capture this moment. He then went on to take polo position that afternoon.

[PL] Sebastian Vettel, na tym zdjęciu wykonuje okrążenie toru Hungaroring w myślach przed rozpoczęciem trzeciego wolnego treningu w sobotni poranek. Jest jednym z niewielu kierowców, który wykonuje taki rytuał każdego dnia, podczas wyścigowego weekendu, a ja mam wielką frajdę podczas obserwowania go i uwieczniania tego momentu. Kilka godzin później wyjechał na tor i wziął pierwsze pole.

Nico Rosberg

Fot. World © Kalisz/Sutton

[ENG] This image of Nico Rosberg was shot through the trees at a slow shutter speed I think it was about 1/30th of a second. I had waited for the sun to pop out again to capture this image as it was so intermittent all weekend. Such a contrast to the usual sweltering conditions we are used to in Hungary.

[PL] To zdjęcie Nico Rosberga zrobione przez drzewa z niską prędkością przesłony około 1/30 sekundy. Aby zrobić to zdjęcie musiałem czekać na ponowne pojawienie się słońca, które w ten weekend było bardzo kapryśne. To całkowite przeciwieństwo warunków do jakich przywykliśmy na Węgrzech.