Polski projekt na głowie Quick Nicka

Właśnie zakończył się konkurs na projekt kasku Nicka Heidfelda, w którym wystąpi podczas zbliżającego się GP Niemiec. W ścisłej dziesiątce znalazły się, aż trzy projekty, które wyszły spod polskiej ręki, a zwyciężczynią została Kamila Mazur. Nick miał trudny orzech do zgryzienia, ale praca Kamili prezentuje się niezwykle.

Zwycięski projekt Kamili Mazur (źródło: @NickHeidfeld)

Aby podkreślić rangę zwycięstwa dodam, że zgłoszono ponad 9000 prac. Ważne jest, że kask może jeszcze przez długie lata być źródłem bardzo pozytywnej energii, bo po wyścigu zostanie on zlicytowany, a cały dochód z aukcji zostanie przekazany fundacji RTL, która pomaga głównie chorym dzieciom (podobnie jak nasze stacje komercyjne).

Główną nagrodą w konkursie był wyjazd na GP Niemiec i spotkanie z zespołem Lotus Renault. Oczywiście zwycięzca nie musi się martwić o stronę finansową całego przedsięwzięcia. W piątek, w padoku Kamila przy błyskach fleszy i światłach kamer oficjalnie przekaże kask Heidfeldowi. Mam nadzieję, że reporterzy Sutton Images uwiecznią ten moment, a jeśli tak to zdjęcia na pewno ukażą się na stronie. Nie wiem czy Kamila tu zagląda, ale niezależnie od tego gratuluję i życzę udanego weekendu.

Właśnie dlatego warto próbować…