Silverstone Wing

Wczoraj odbyła się ceremonia otwarcia nowego kompleksu budynków na torze Silverstone. Inwestycja pochłonęła 27 milionów funtów, ale dzięki temu “dom brytyjskiej motoryzacji” posiada jedno z najnowocześniejszych jak i najbardziej efektownych zabudowań w całym motorowym świecie. Budowa rozpoczęła się w kwietniu 2010 roku i została zakończona na początku maja (przed czasem).

W imprezie otwarcia wzięło udział wiele sław wyścigowego świata m.in. John Surtees, Sir Jackie Stewart, Nigel Mansell, Damon Hill, Jenson Button, Sir Stirling Moss, Sir Frank Williams, Christian Horner, Ross Brawn, David Coulthard i Murray Walker. Wszyscy obserwatorzy byli pod ogromnym wrażeniem, choć jeden ze emerytowanych kierowców nie omieszkał wspomnieć, że stare budynki prezentował się lepiej.

Nieobecny na imprezie otwarcia był Bernie Ecclestone, ale dzięki nowoczesnej technice, która na dobre zagościła na torze przekazał zgromadzonym osobom kilka słów:

Bardzo mi przykro, że nie mogę być z wami w tak ważnym momencie dla F1 i przyszłości Silverstone, ale śledziłem prace na każdym etapie przygotowań od planowania aż po imprezę otwarcia. Nowy kompleks to dzieło sztuki, i będzie podstawą planu, który zakłada, że Silverstone stanie się obiektem światowego formatu. Jestem zachwycony postępem jaki się dokonał i tym co jeszcze przed nami. To wielka szkoda, że takie działania nie zostały podjęte 10 lat temu, ale mimo wszystko dobra robota Silverstone.

Dużym zaskoczeniem dla wszystkich było pojawienie się Marka Webbera, który pokazową wersją bolidu Red Bulla wjechał do sali, w której odbywała się ceremonia otwarcia.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z ceremonii otwarcia Silverstone Wing.

Picture 25 of 33


fot. Silverstone Circuits Limited

Wideo z otwarcia Silverstone Wing.