Rewolucja w Williamsie

Właśnie otrzymałem informację prasową zespołu od zespołu Williams. Aktualny dyrektor techniczny Sam Michael oraz szef departamentu odpowiedzialnego za aerodynamikę Jon Tomlinson złożyli rezygnacje. Jest wynika bardzo słabej postawy zespołu w pierwszych wyścigach obecnego sezonu. Według słów Franka Williamsa, obaj panowie sami zrezygnowali z pełnionych funkcji, jednak pozostaną na stanowiskach do końca obecnego sezonu.

Zabieg z pozostaniem obu inżynierów w zespole jest dość ciekawy i podejrzewam, że był inicjatywą Franka Williamsa. Przede wszystkim obaj nie będą mieli okazji brać udziału w projektowaniu samochodu na sezon 2012 w żadnym innym zespole.

To dopiero początek zmian w zespole Williams (fot. attwilliams.com)

Tym samym Williams rozpoczął restrukturyzację, której celem jest budowa silnego zespołu inżynierów oraz powrót do czołówki. Kolejnym krokiem, po rozstaniu się z Michaelem oraz Tomlinsonem, jest zatrudnienie na stanowisku szefa inżynierów Mike Coughlana, byłego inżynier McLarena. Coughlan opuścił szeregi jedynki w 2007 po wybuchu afery szpiegowskiej.