Sonangol, Caterham, Lotus? [Aktualizacja]

Mniej więcej za godzinę powinno być jasne, jak będzie wyglądała przyszłość zespołu Team Lotus i czy będzie się on nadal tak nazywał. O godzinie 10:30 w muzeum wojskowym w Duxford ma odbyć się pokaz zorganizowany przez zespół Tonego Fernandesa, podczas którego mają zostać ogłoszone szczegóły dalszej działalności. Za kierownicą T128 ma zasiąść Bruno Senna, ale mają być obecni również pozostali kierowcy, w tym Ricardo Teixeira. Nazwisko tego ostatniego nie jest przypadkowe, bo może być kluczem do całej zagadki. Teixeira ma korzenie w Angoli, a w jego karierę mocno zaangażowany jest angolski koncern petrochemiczny Sonangol, który według informacji podanych przez nextgen-auto.com ma zostać ogłoszony tytularnym sponsorem zespołu.

T128 i następca Lotusa 7 (źródło: autocar.co.uk)

Z kolei holenderski f1today.nl sugeruje, że decyzja dotycząca zmiany nazwy zespołu nie została jeszcze podjęta. Ludzie ze sztabu Fernandesa zarezerwowali dwie domeny internetowe sonangolcaterhamf1.com oraz sonangolcaterhamteamlotus.com, które mogą sugerować pewne kierunki zmian.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Do zmiany nazwy zespołu w trakcie sezonu potrzebna jest zgoda pozostałych teamów. Co zrobi Lotus Renault jeśli Fernandes zostawi wyraz “Lotus” w nazwie?

P.S. Jest 11:15. Powoli coś się wyjaśnia caterhamformula1.com

P.S. #2 [12:20] Fernandes potwierdził zakup marki Caterham, ale nadal ani słowa o zmianie nazwy… Zaskoczył natomiast wszystkich, mówiąc o możliwej współpracy z firma Lola.

P.S. #3 [13:45]W wywiadzie udzielonym stacji BBC Fernandes powiedział, że póki co nie ma mowy o zmianie nazwy i do końca wierzy, że sądowa batalia zakończy się po jego myśli.